Více o mé kariéře

Kateřina se narodila v roce 1984 v Praze. Je absolventka bakalářského studia na VŠMU v Bratislavě ve třídě prof. Zlatice Livorové, u které i nadále soukromě studuje, absolventka magisterského studia na HAMU v Praze ve třídě prof. Magdalény Hajóssyové.

Účastnila se mnoha mezinárodních pěveckých kurzů u prof. Zlatice Livorové, Magdalény Blahušiakové a Petera Dvorského v Čechách a na Slovensku.

V roce 2010 získala 3. cenu na Mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v Karlových varech. Od r. 2012 do 2015 se zúčastnila semifinále třech světových operních soutěží (Timo Mustakallio v Savonlinně ve Finsku, Francesco Viñas v Barceloně a Belvedere v Amsterdamu).
Kateřina má už za sebou řadu koncertních provedení velkých děl jako např. Stabat mater (A. Dvořák), Svatá Ludmila (A. Dvořák), Weinachtsoratorium (J. S. Bach), Glagolská mše (L. Janáček), Requiem (G. Verdi), Carmina burana (C. Orff), Mojžíš (S. Bodorová) ad., s nimiž vystupovala jak u nás na mnoha prestižních festivalech (Hudba Pražského hradu, Mahlerova Jihlava, Janáčkův máj, Za poklady Broumovska, Trutnovský festival, ad.), tak v zahraničí.

Začátek její kariéry výrazně ovlivnila spolupráce s dirigentem Milošem Krejčím v mezinárodním projektu mladých talentů Europera a s českým tenoristou Štefanem Margitou.

Kateřina vystupuje často s významnými českými tělesy (Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Filharmonie Brno, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice ad.), ale také s mnoha evropskými tělesy, pod vedením vynikajících dirigentů (Petr Altrichtr, Charles O. Munroe, Steven Lipsitt, Muhai Tang, Ulrich Backofen, Pietari Inkinen, Oliver Dohnanyi, Tomáš Brauner ad.)

Kateřina hostovala v divadle F. X. Šaldy v Liberci a v divadle J. K. Tyla v Plzni, kde debutovala v roce 2014 v hlavní roli Mařenky ve Smetanově Prodané nevěstě. Po mateřské dovolené by se ráda vrátila i na operní jeviště.

Máte zájem o spolupráci?

Pokud jsem Vás zaujala a máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat:

Kontaktní údaje