Více o mé kariéře

Kateřina se narodila v Praze. Po studiu pedagogiky a psychologie absolvovala bakalářské studium zpěvu na VŠMU v Bratislavě u prof. Zlatice Livorové, která jí dala největší potenciál do pěvecké kariéry. Magisterský titul získala na AMU v Praze u prof. Magdaleny Hajóssyové. Po studiích absolvovala soukromé lekce u prof. Marie Pochopové, která jí také výrazně ovlivnila v jejím profesním životě.

V roce 2010 si ji vyhlédl na předzpívání český dirigent působící v Německu Miloš Krejčí, který vedl projekt mladých talentů Europera. Díky němu mohla ještě při studiích vystoupit poprvé na velkém jevišti s kantátou Carmina burana Carla Orffa, a to v německém Zittau a v polském Zgorzeleci. Následně byla Kateřina pozvána do Zielene Gory zazpívat české árie na Festivalu české hudby a do Noweho Sacze k provedení Dvořákovy Svaté Ludmily. Mezi další významné zahraniční vystoupení patří sólový koncert s naším předním pianistou Miroslavem Sekerou v Lucemburské filharmonii nebo Dvořákovo Stabat Mater v druhém největším divadle v Itálii Teatro Petruzzelli.

Hned po studiích dostala Kateřina také další velkou nabídku, která trvala několik let, a to spolupracovat s významným českým tenoristou Štefanem Margitou, se kterým zpívala árie a duety například pro prezidenta Na Pražském Hradě nebo na festivalu Třeboňská nokturna. Dále Kateřina pravidelně vystupuje v Obecním domě nebo Rudolfinu, s velkými díly jako například Janáčkova Glagolská mše, Dvořákovo Stabat Mater, Mahlerova symfonie č. 2, ad. Největším potěšením je pro Kateřinu zpívat právě pro české publikum nejen v Praze, ale i v oblastních menších sálech celé naší republiky.

V roce 2012 vedly Kateřininy první operní kroky do divadla F. X. Šaldy v Liberci, kde se uvedla v Rusalce jako Cizí kněžna. V roce 2014 dostala nabídku ztvárnit roli Antonie z Hoffmannových povídek v jejím milovaném divadle J. K. Tyla v Plzni. Ovšem Kateřinin první velký operní debut byl zde až v roli Mařenky z Prodané nevěsty. Operní dráhu na čas pozastavila kvůli mateřství a nyní převážně koncertuje.

Od roku 2010, kdy získala Kateřina 3. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech, se do roku 2015 zúčastnila ještě několika prestižních světových operních soutěží (Timo Mustakallio ve Finsku, Francesco Viñas ve Španělsku a Belvedere v Nizozemí).

Mezi významné dirigenty, se kterými Kateřina spolupracovala, patří Petr Altrichter, Ondrej Lenárd, Oliver Dohnányi, Tomáš Brauner, Charles O. Munroe, Steven Lipsitt, Ulrich Backofen, Pietari Inkinen a doprovázely ji prvotřídní orchestry jako FOK Orchestr hl. m. Prahy, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Filharmonie Brno, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Moravská filharmonie Olomouc či Zielenogorská filharmonie.

Máte zájem o spolupráci?

Pokud jsem Vás zaujala a máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat:

Kontaktní údaje